Ładowanie strony... Proszę czekać...

Wtorek,
5. Grudnia 2023

Kongres odbędzie się za
[clock]


FAQ

Po co się organizuje Światowe Kongresy Rodzin?
Obecnie w skali całego świata obserwujemy wielki atak na naturalną rodzinę, która jest podstawową jednostką społeczną. Atak ten jest bezprecedensowy w całej historii ludzkości. Globalny charakter tego zjawiska powoduje, że wszystkie życzliwe rodzinie środowiska, którym zależy na jej prawidłowym funkcjonowaniu, muszą się jednoczyć i wspierać. Celem organizowania Światowych Kongresów Rodzin jest połączenie wszystkich sił w obronie naturalnej rodziny – środowisk uniwersyteckich, politycznych, struktur rządowych różnych krajów i kultur, liderów prorodzinnych organizacji pozarządowych oraz religijnych, wielu rodzin i osób indywidualnych.
Dlaczego w Polsce?
Europa ginie z powodu zimy demograficznej i sekularyzacji. I te właśnie problemy niesie dalej w świat. Polska, utrzymuje silną wiarę i mocne rodziny, broniąc się przed silną presją tych przemian. Polska nie raz już uratowała Europę. Teraz staje się osią zmagań dotyczących rodziny. Właśnie dlatego na miejsce IV Światowego Kongresu Rodzin wybraliśmy Polskę, ojczyznę Jana Pawła II – stwierdzili uczestnicy I. Spotkania Przygotowawczego IV Światowego Kongresu Rodzin, które odbyło się w Rockford w stanie Illinois w USA w dniach 23 – 25 października 2005 roku.
Dlaczego właśnie w tym terminie?
13 maja mija 90. rocznica Objawień Fatimskich, a także 26. rocznica zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II, największego obrońcy rodziny i poczętego życia. Także 26 lat temu Ojciec Święty, rano przed zamachem podpisał powołanie Papieskiej Rady ds. Rodziny. Są to dla nas wszystkich bardzo ważne dni.
Czy każdy może uczestniczyć?
Tak, jeśli wcześniej zgłosi chęć swojego uczestnictwa i uiści opłatę kongresową. Karty wstępu (identyfikatory) będą wydawane według kolejności zgłoszeń. Bardzo prosimy nie odkładać zgłaszania się na ostatnią chwilę.
Czy będzie zapewniona opieka dla małych dzieci?
Tak, organizatorzy zapewnią opiekę dla małych dzieci (do lat 10) w czasie trwania obrad kongresowych.
Czy pomagacie w załatwianiu taniego noclegu?
Niestety, nie. Noclegi należy załatwiać we własnym zakresie. Na pomoc organizatorów w tym względzie mogą natomiast liczyć goście ze Wschodu, którym ta pomoc jest niezwykle potrzebna.


Medale
Okolicznościowe


Honorowy Przewodniczący Komitetu

Abp Kazimierz Majdanski

.::Komitet Honorowy::.